Arhiva – Sezona 1947. – 1991.

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Prva općinska nogometna liga-zapad   1990. / 1991.

 

1. Borac       Podvinje       26 18 7 1  63:24  43
2. Polet       St.Slatinik    26 15 5 3  67:21  41
3. Graničar    St.Kuti        26 16 5 5  63:26  37
4. Vinogorac   Br.Vinogorje   26 12 6 8  55:35  30
5. Omladinac   G.Vrba         26 14 1 11 51:42  29
6. Slavonac    Br.Stupnik     26 10 4 12 49:47  24
7. Posavac     V.Kopanica     26  8 8 10 46:44  24
8. Budućnost   D.Andrijevci   26  8 8 10 50:58  24
9. Dubrava     Zadubravlje    26  6 11 9 38:48  23
10. Budainka    Sl.Brod       26  7 9 10 36:51  23
11. Gardun      Garčin        26  9 5 12 30:48  23
12. Mladost     D.Bebrina     26  8 4 14 37:65  20
13. Slavonac    St.Perkovci   26  5 4 17 35:71  14
14. Sloga       Gromačnik     26  3 3 20 19:60   9

 

Trener: Draga Pavić

Kapetan momčadi: Ladislav Sekulić -Plaza

Momčad:

Alen Galović, Predrag Janjatović, Željko Čamber, Mladen Čeović, Anto Kolaković, Miroslav Vrljić, Ivica Škarica, Ladislav Sekulić,Miroslav Čuljak, Veljko Janjatović, Ivan Jurčević, Vlado Drglin, Nikola Cindrić, Tihomir Čengić, Milan Cindrić,Zlatko Tomić, Tihomir Bolta, Mladen Bagarić

_______________________________________________________________________________

Godina 1989. / 1990.

II. općinska nogometna liga-zapad

Konačna tablica

1. Slavonac, Brodski Stupnik
2. Polet, Stari Slatinik
3. Graničar, Klakar
4. Slavonac, Gornja Bebrina
5. Posavac, Kaniža
6. Mladost, Sibinj
7. ASK, Gornji Andrijevci
8. Gaj, Zbjeg
9. Proleter, Šumeće
10. Sava, Slav. Brod
11. Slavonac, Slav. Kobaš
12. BONK, Bebrina

 

Osvajanjem drugog mjesta „POLET“ Stari Slatinik je izborio pravo da kroz kvalifikacije proba izboriti ulazak u jedinstvenu I. općinsku ligu.

Nakon dva izlučna susreta s „Slogom“ iz Vrpolja, „Polet“ ponovno stječe status člana najvišeg stupnja općinske lige.

Vrpolje:                  NK „SLOGA“  -  NK „POLET“    2:1 ,Tihomir Bolta

Stari Slatinik:         NK  „POLET“  -  NK „SLOGA „  3:0 ,Ljupko Badrov 2x, Tihomir Bolta

 

Trener: Zlatko Špejo

Kapetan momčadi: Ladislav Sekulić- Plaza

Momčad: Stjepan Vrljić, Miroslav Vrljić, Dražen Pocintela, Zlatko Premak, Ivica Škarica, Predrag Janjatović, Ladislav Sekulić, Alen Galović, Damir Golić, Tomo Križanović, Ljupko Badrov,Anto Kolaković, Pero Gavran, Ivica Polutranko, Tihomir Bolta, Jure Čuljka

_______________________________________________________________________________

Godina 1988. / 1989.

II. općinska nogometna liga-zapad

Konačna tablica

1. Vinogorac, Brod. Vinogorje
2. Polet, Stari Slatinik
3. Slavonac, Brod. Stupnik
4. Graničar, Klakar
5. Posavac, Kaniža
6. BONK, Bebrina
7. Proletar, Šumeće
8. Mladost, Sibinj
9. Gaj, Zbjeg
10. Sava, Slav. Brod
11. Slavonac, Slav. Kobaš

_______________________________________________________________________________

Druga općinska nogometna liga-zapad      1987. / 1988.

 

1. Budainka    Sl.Brod        22 16 4 2  64:25  32
2. Sloga       Gromačnik      22 13 5 3  34:22  31
3. Polet       St.Slatinik    22 12 4 6  38:26  24
4. BONK        Bebrina        22 12 4 6  37:30  23
5. Proleter    Šumeće         22 11 2 9  33:27  23
6. Vinogorac   Br.Vinogorje   22  9 4 9  35:38  22
7. Sava        Sl. Brod       22  8 5 9  39:28  22
8. Slavonac    Br. Stupnik    22  8 3 11 27:49  21
9. Gaj         Zbjeg          22  6 6 10 26:33  20
10. Posavac     Kaniža        22  7 4 11 38:49  18
11. ASK         G.Andrijevci  22  3 4 15 31:64  11
12. Mladost     Malino        22  3 4 15 29:66  10

 

Prvak „Budainka“ Slavonski Brod ulazi u I. općinsku nogometnu ligu.

I drugoplasirana „Sloga“ iz Gromačnika stekla je pravo da se u narednoj sezoni natječe u I. općinskoj ligi.

_______________________________________________________________________________

Druga općinska nogometna liga-zapad     1986. / 1987.

 

1. Posavac     Ruščica        22 16 4 2  69:29  36
2. Posavac     Kaniža         22 12 5 5  34:22  29
3. Slavonac    Sl. Kobaš      22 12 4 6  38:26  28
4. Gaj         Zbjeg          22 12 4 6  37:30  28
5. Sava        Sl.Brod        22 11 2 9  33:27  24
6. Vinogorac   Br.Vinogorje   22  9 4 9  43:38  22
7. Budainka    Sl.Brod        22  8 5 9  39:28  21
8. BONK        Bebrina        22  8 3 11 28:44  19
9. Polet       St.Slatinik    22  6 6 10 26:33  18
10. Proleter    Šumeće        22  7 4 11 38:49  18
11. ASK         G.Andrijevci  22  3 4 15 21:59  11
12. Mladost     Malino        22  3 4 15 21:59  10

 

NK „Posavac“ iz Ruščice prelazi u viši rang u I. općinsku ligu.

_______________________________________________________________________________

Druga općinska nogometna liga-zapad   1985. / 1986.

 

1. Graničar    St. Kuti       20 12 5 3  40:15  29
2. Gaj         Zbjeg          20 11 4 5  42:29  26
3. Vinogorac   Br.Vinogorje   20 11 4 5  33:24  26
4. Posavac     Kaniža         20  8 5 7  32:29  21
5. Polet       St.Slatinik    20  8 5 7  32:33  21
6. ASK         G.Andrijevci   20  6 7 7  32:36  19
7. Bonk        Bebrina        20  7 6 7  31:35  18
8. Mladost     Banovci        20  7 4 9  32:40  18
9. Sava        Sl.Brod        20  5 6 9  29:27  16
10. Slavonac    Sl.Kobaš      20  4 7 9  35:43  15
11. Mladost     Malino        20  3 3 14 23:49   8

 

Prvak „Graničar“ iz St.Kuta ulazi u I. općinsku ligu.

_______________________________________________________________________________

Druga općinska nogometna liga-zapad   1984. / 1985.

 

1. Mladost     Sibinj         22 18 1 3  73:13  37
2. Sava        Sl. Brod       22 11 8 3  46:23  30
3. Gaj         Zbjeg          22 10 7 5  49:42  27
4. Vinogorac   Br. Vinogorje  22  9 5 8  44:34  23
5. Posavac     Kaniža         22  8 2 7  31:25  23
6. Bonk        Bebrina        22 10 3 9  36:45  23
7. Polet       Stari Slatinik 22  9 4 9  38:34  22
8. Slavonac    Sl.Kobaš       22  8 6 8  33:41  22
9. Graničar    St.Kuti        22  4 9 9  24:37  17
10. ASK         G.Andrijevci  22  7 3 12 24:43  17
11. Mladost     Banovci       22  6 3 13 32:53  15
12. Mladost     Malino        22  4 2  6 31:69  10

 

Mladost iz Sibinja kao prvak lige prelazi u višlji rang.

_______________________________________________________________________________

Prva općinska nogometna liga           1983. / 1984.

 

1. Budainka    Sl. Brod       26 14 9 3  46:16  36
2. Sloboda     Slobodnica     26 16 4 6  62:32  35
3. Dubrava     Zadubravlje    26 14 6 6  38:24  34
4. Omladinac   G. Vrba        26 11 6 8  44:38  30
5. Omladinac   St.Topolje     26 10 9 7  47:35  29
6. Budućnost   D.Andrijevci   26 11 6 9  40:35  28
7. Bratstvo    Vranovci       26 10 7 9  35:35  27
8. Graničar    Br.Varoš       26 10 4 12 45:50  24
9. Sloga       Vrpolje        26 7 10 9  30:35  24
10. Slavonac    Br. Stupnik   26 9 6 11  37:45  24
11. Sloga       Gundinci      26 9 4 13  48:53  22
12. Sloga       Gromačnik     26 8 6 12  33:49  22

 

13. Polet       St.Slatinik   26 5 8 13  42:55  19
14. Slaven      Trnjani       26 2 5 19  25:64   9

 

U niži rang odlaze Nk „Polet“ iz Starog Slatinika i NK „Slaven“ iz Trnjana.

Prvak „Budainka“ nije se uspjela kvalificirat u višlji rang.

_______________________________________________________________________________

Prva općinska nogometna liga           1982. / 1983.

 

1. Borac       Sikirevci      26 20 3 3  76:21  43
2. Omladinac   G.Vrba         26 14 5 7  45:31  33
3. Graničar    Br. Varoš      26 14 4 8  50:32  32
4. Slaven      Trnjani        26 12 6 8  40:41  30
5. Omladinac   St.Topolje     26 12 4 10 42:29  28
6. Dubrava     Zadubravlje    26 10 8 8  45:34  28
7. Budainka    Sl. Brod       26 9 9 8   36:30  27
8. Sloboda     Slobodnica     26 8 10 8  40:36  26
9. Sloga       Vrpolje        26 8 10 8  33:39  26
10. Bratstvo    Vranovci      26 7 8 11  33:44  22
11. Polet       St. Slatinik  26 4 12 10 30:46  20
12. Slavonac    Br. Stupnik   26 7 7 13  28:49  19
13. Sloga       Gundinci      26  8 1 17 41:71  17 
14. Posavac     Ruščica       26  4 5 17 18:52  13

 

Prvak „Borac“ iz Sikirevaca prelazi u viši rang.

Ligu napušta „Posavac“ iz Ruščice, a ligu popunjavaju NK „Sloga“ iz Gromačnika i „Budućnost“ iz D. Andrijevaca.

_______________________________________________________________________________

Prva općinska nogometna liga-zapad   1981. / 1982.

 

1. Dubrava     Zadubravlje    26 14 6 6  40:27  33
2. Posavac     Ruščica        26 13 6 6  39:22  32
3. Omladinac   St.Topolje     26 11 8 7  48:34  30
4. Slaven      Trnjani        26 10 10 6 43:34  30
5. Sloboda     Slobodnica     26 9 11 6  42:35  29
6. Bratstvo    Vranovci       26 9 10 7  45:29  28
7. Sloga       Vrpolje        26 9  9 8  41:35  27
8. Omladinac   G.Vrba         26 11 5 10 41:51  27
9. Borac       Sikirevci      26 13 0 13 44:38  26
10. Polet       St.Slatinik   26 10 6 10 44:39  26
11. Graničar    Br. Varoš     26 10 6 10 39:36  26
12. Sloga       Gromačnik     26  8 8  9 28:36  24 
13. Mladost     D. Bebrina    26  6 8 12 32:49  20
14. ASK         G.Andrijevci  26  1 1 24 24:85  20

 

U drugu općinsku ligu odlaze NK „Mladost“ iz D. Bebrine i NK „ASK“ iz G.Andrijevaca.

U prvu općinsku ligu ulaze NK „Slavonac“ iz Brodskog Stupnika i Nk „Sloga“ iz Gundinaca.

Prvak „Dubrava“ iz Zadubravlja nije se uspjela kvalificirat u viši rang.
______________________________________________________________________________________

Prva općinska nogometna liga-zapad   1980. / 1981.

 

1. Svjetlost   Lužani         25 17 4 4  59:20  38
2. Budainka    Sl.Brod        25 11 12 2 34:20  34
3. Bratstvo    Vranovci       25 13 7 5  41:27  33
4. Dubrava     Zadubravlje    25 12 7 6  52:39  31
5. Sloga       Gromačnik      25 10 7 8  34:34  27
6. Borac       Sikirevci      25 12 6 7  40:30  26
7. Mladost     D.Bebrina      25  8 7 10 46:46  23
8. Omladinac   St.Topolje     25  7 6 12 32:44  20
9. Posavac     Ruščica        25  7 6 12 28:51  20
10. ASK         G.Andrijevci  25  6 13 9 38:42  19
11. Sloga       Vrpolje       25  3 8 12 26:35  18
12. Graničar    Br.Varoš      25  5 8 12 34:54  18
13. Polet       St.Slatinik   25  7 6 12 40:54  17

 

14.Budućnost    D.Andrijevci  25  4 6 15 30:60  14

 

Prvak „Svjetlost“ Lužani prelazi u viši rang.

Ligu napušta NK „Budućnost“ iz Donjih Andrijevaca, a ulaze Nk „Slaven“ iz Trnjana i Nk “Sloboda“ iz Slobodnice.

Kvalifikacije za ostanak u Prvoj općinskoj ligi.

Sapci, RADNIČKI – POLET  1 : 2,  strijelci Miroslav Mićo Čuljak, Zvonko Cindrić

Stari Slatinik, POLET – SLOBODA Slobodnica  1 : 1

_______________________________________________________________________________

 

Godina 1979. / 1980.

                                                I.  općinska nogometna liga

                                                        Konačna tablica

 

1. Sloga, Vrpolje                   22             32
2. Budućnost, D. Andrijevci         22             30
3. Svjetlost, Lužani                22             25
4. Omladinac, St.Toplje             22             24
5. Graničar, Brod. Varoš            22             21
6. Borac, Sikirevci                 22             19
7. Bratstvo, Vranovci               22             19
8. Dubrava,Zadubravlje              22             18
9. ASK, G.Andrijevci                22             18
10.Sloga, Gromačnik                 22             16
11.Polet,Stari Slatinik             22             13
12.Mladost, Sibinj                  22             13

 

U kvalifikacijama za ostanak u I. općinskoj ligi NK „Polet“ je bio uspješniji od NK „Mladost“ iz Sibinja.

 

Sibinj:               MLADOST – POLET   2 : 2

Stari Slatinik:    POLET – MLADOST    2 : 0, Strijelci: Blaž Novak, Zdravko Crevar Guga

 

„Polet“ ostaje u I. općinskoj ligi a „Mladost“  Sibinj seli u II. općinsku ligu.

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Godina 1978. / 1979.

II.općinska nogometna liga

Konačna tablica

                           Utakmice                Bodovi

 

1. Svjetlost, Lužani                     22               30
2. Polet, Stari Slatinik                 22               28
3. Mladost, Bicko Selo                   22               26
4. Vinogorac, Br.Vinogorje               22               23
5. Posavina, V.Kopanica                  22               23
6.Slavonac,Br.Stupnik                    22               21
7. Mladost, D.Bebrina                    22               20
8. Bonk,Bebrina                          22               18
9. Slaven, Trnjani                       22               18
10. VSK, Donja Vrba                      22               17
11. Gaj, Zbjeg                           22               13
12. Mladost, Banovci                     22               12

 

 

U prvu općinsku ligu osim prvoplasirane Nk Svjetlosti, izravno ulazi i

NK  Polet kao drugoplasirani.

_______________________________________________________________________________

Godina 1977. / 1978.

II.općinska nogometna liga-istok

Konačna tablica

                             Utakmice                Bodovi

 

1. Omladinac, Staro Topolje             22                33
2. Borac,Sikirevci                      22                26
3. Mladost, Bicko Selo                  22                26
4. Vinogorac, Br.Vinogorje              22                23
5. Posavina, V.Kopanica                 22                23
6. Proleter                             22                21
7. Mladost, D.Bebrina                   22                20
8. Polet, Stari Slatinik                22                18
9. Slaven, Trnjani                      22                18
10. VSK, Donja Vrba                     22                17
11. Slavonac, Br. Stupnik               22                13
12. Graničar, St. Kuti                  22                12

 

 

Pravak Omladinac iz Starog Topolja prelazi u višlji rang.

______________________________________________________________________________

Godina 1976. / 1977.

Liga-međugrupa

Konačna tablica

1. Mladost, Sibinj
2. Omladinac, Gornja Vrba
3. Omladinac, St. Topolje
4. VSK, Donja Vrba
5. Mladost, Bicko Selo
6. Posavina, Velika Kopanica
7. Radnički, Sapci
8. Zadrugar, Oprisavci
9. Borac, Sikirevci
10. Dubrava, Zadubravlje
11. Zborište, Zborište
12. Bratstvo, Vranovci
13. Polet, Stari Slatinik
14. Bosna, Liješće
15. Graničar, Stup. Kuti

 

S početkom nove sezone formiran je NSO ( Nogometni savez Općine Slavonski Brod),te dolazi do reorganizacije natjecanja.

 

Natjecanje je organizirano na način:

I.  Općinska liga

II. Općinska liga

Grupe: zapad, sjever i istok.

 

Tako se „Polet“ Stari Slatinik u sezoni 1977./1978. natjecao u II. Općinskoj ligi- istok.

______________________________________________________________________________

Godina 1975. / 1976.

 

U natjecateljskoj sezoni god. 1975./1976. mijenja se organizacija natjecanja. Osniva se Liga saveza područja :

                                    međugrupa  

                                    grupe: zapad.sjever i istok

                                               

U sljedeće dvije natjecateljske sezone „Polet“  Stari Slatinik natječe

 se u međugrupi.

 

Konačna tablica

 1. Dubrava, Zadubravlje
 2. Omladinac, Gornja Vrba
 3. Bosna, Liješće
 4. Zborište, Zborište
 5. Zadrugar, Oprisavci
 6. Mladost, Bicko Selo
 7. Borac, Sikirevci
 8. Omladinac, St. Topolje
 9. Bratstvo, Vranovci
10. Polet, Stari Slatinik
11. Mladost, Sibinj
12. VSK, Donja Vrba
13. Posavina, Velika Kopanica
14. Radnički, Sapci

_______________________________________________________________________________

Godina 1974. / 1975.

Grupa-Sibinj

Konačna tablica

1. Polet, Stari Slatinik
2. Mladost, Sibinj
3. Diljski odred, Podcrkavlje
4. Omladinac, Gornja  Vrba
5. BSK, Bartolovci
6. ASK, Gornji Andrijevci
7. Graničar, Lužani
8. Graničar, St. Kuti
9.Mladost, Malino
10. Slavonac, Brodski Stupnik

 

Osvajanjem prvog mjesta,imali smo priliku da kroz kvalifikacije izborimo plasman u viši rang.

Protivnik nam je bio „Proleter“ iz Gornjih Koliba.

 

Stari Slatinik:     POLET – PROLETER  1:1, Strijelac: Mile Kljaić

Gornje Kolibe:   PROLETER – POLET  1:1, Strijelac: Petar Lovinčić

Nakon izvođenja jedanaesteraca Proleter se  plasirao u rang više. Od naša tri pucana jedanaesterca niti jedan nije realiziran.

_______________________________________________________________________________

Grupe Nogometnog saveza područja Slavonski Brod

 

Grupa SIBINJ                          1973. / 1974.

KONAČNA TABLICA

 

1. Sloboda      Slobodnica     17 13 2 1  56:20  28
2. Polet        St. Slatinik   17 12 2 2  55:22  26
3. Mladost      Sibinj         17 12 1 1  58:22  25
4. Graničar     St. Kuti       17 10 1 6  58:40  21
5. ASK          G. Andrijevci  17  5 3 9  38:38  13
6. Diljski odred               17  4 1 11 27:41   9
7. Slavonac     Br. Stupnik    17  4 1 11 30:66   9
8. Mladost      Malino         17  3 1 11 27:64   7
9. Graničar     Lužani         17  3 1 12 25:63   5

 

 

Prvak „Sloboda“ iz Slobodnice prelazi u viši rang.

NK Diljski odred je iz Podcrkavlja.

Postajale su tri grupe: Vrpolje, Garčin i Sibinj.

_______________________________________________________________________________

 

Godina 1972. / 1973.

Grupa- Sibinj

Konačna tablica

1. Plavo Polje, Sl. Brod
2. Diljski odred, Podcrkavlje
3. Polet, Stari Slatinik
4. Mladost, Sibinj
5. Slavonac, Br. Stupnik
6. Mladost, Malino
7. ASK, Gornji Andrijevci
8. Graničar, Lužani
9. Omladinac, Ciglenik
10. BSK  Bartolovci

 

Novi klubovi u ovoj natjecateljskoj godini bili su „Graničar“ Lužani i „Slavonac“ Brodski Stupnik.

______________________________________________________________________________

Godina 1971. / 1972.

U natjecateljskoj godini 1971./1972. postojale su na nivou Općine Slavonski Brod tri grupe:

- grupa Garčin

- grupa Sibinj

- grupa Vrpolje

 

Grupa – Sibinj

Konačna tablica

 

1.Polet,  Stari Slatinik

2. Mladost,  Malino

3. Slavonac, Brodski Stupnik

4. Sloga,  Gromačnik

5. Mladost,  Sibinj

6. Slavonac,  Slavonski Kobaš

7. ASK,  Gornji  Andrijevci

8. Sloboda, Slobodnica

9. Plavo Polje,  Slavonski Brod

 

Osvajanjem prvog mjesta,“Polet“ je stekao pravo da kroz kvalifikacije pokuša ući u viši rang.Protivnik nam je bila „Posavina“ iz Velike Kopanica.U obje kvalifikacijske utakmice ekipa iz Velike Kopanice je bila bolji takmac i zasluženo je otišla u viši rang.

 

Stari Slatinik:          POLET  –  POSAVINA       1 : 1, Strijelac: Zvonko Cindrić

Velika Kopanica:     POSAVINA –  POLET        3 : 2

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Grupa Nogometnog podsaveza Slavonski Brod      

 

Grupa ZAPAD                           1968. / 1969.

 

1. Sloga        Gromačnik      20 16 3 1  71:24  35
2. ASK          G. Andrijevci  20 15 3 2  54:26  33
3. Posavac      Rušćica        20 14 4 2  58:26  32
4. Plavo Polje  Sl. Brod       20 10 2 8  49:37  22
5. Slavonac     Br. Stupnik    20  8 2 10 54:44  18
6. Omladinac    St. Topolje    20  9 0 11 35:52  18
7. Sloboda      Slobodnica     20  7 4  9 45:51  18
8. Mladost      Malino         20  7 3 10 25:46  17
9. Polet        St. Slatinik   20  6 3 11 33:60  15
10. Graničar     Lužani        20  3 4 13 29:82  10
11. Bratstvo     Vranovci      20  1 5 14 22:88   7

 

Prvak „Sloga“ iz Gromačnika prelazi u viši rang.

Uz „Slogu“ iz Gromačnika član Lige saveza postali su i „Posavac“ iz Rušćice i „Omladinac“ iz Starog Topolja.

______________________________________________________________________________

Grupa Nogometnog podsaveza Slavonski Brod      

 

Grupa ZAPAD                           1967. / 1968.

 

1. Borac       Podvinje       18 14 2 2  71:18  30
2. Posavac     Rušćica        18 13 1 4  54:26  27
3. ASK         G. Andrijevci  18 11 3 4  58:26  25
4. Slavonac    Br. Stupnik    18  9 4 5  49:37  22
5. Mladost     Malino         18  8 4 6  54:44  20
6. Sloboda     Slobodnica     18  8 4 6  35:52  18
7. Sloga       Gromačnik      18  6 2 10 45:51  14
8. Polet       St. Slatinik   18  4 4 10 25:46  12
9. Omladinac   St.Topolje     18  3 2 13 33:71   8
10. Graničar    Lužani        18  2 0 16 29:82   4

 

Prvak „Borac“ iz Podvinje prelazi u viši rang.

U ovoj sezoni grupe Nogometnog podsaveza sada su: Zapad, Istok i Vrpolje.

_______________________________________________________________________________

Grupa nogometnog podsaveza Slavonski Brod      

 

Grupa Slavonski Brod               1966. / 1967.

 

1. Amater      Sl. Brod       17 16 1 0  88:13  33
2. Mladost     Malino         16 11 2 3  62:23  24
3. ASK         G. Andrijevci  17 11 0 6  44:31  22
4. Graničar    Lužani         17  8 4 5  49:40  20
5. Slavonac    Br. Stupnik    17  8 1 7  39:43  17
6. Posavac     Rušćica        17  6 4 7  50:47  16
7. Polet       St. Slatinik   16  5 2 9  27:51  12
8. Sloboda     Slobodnica     17  3 0 14 25:77   6
9. BSK         Bartolovci     17  1 2 14 13:61   4
10. Sloga       Gromačnik      9  3 0  6 15:26   6

 

Prvak „Amater“ Slavonski Brod prelazi u viši rang.

NK „Sloga“ iz Gromačnika odustala je od natjecanja u drugom dijelu prvenstva.

 

Takmičarska komisija odlučila je da prvenstvo Nogometnog podsaveza Slavonski Brod bude podijeljeno u četiri grupe, dvije veće i dvije manje.

Veće grupe su bile grupa Slavonski Brod i grupa Garčin, a dvije manje su grupa Vrpolje i grupa Bosanski Brod.

_______________________________________________________________________________

Godina 1963. / 1964.

U utorak 23.06. 1964.godine stgao je dopis iz Podsaveza na kojem doslovce piše ovako:

 

NOGOMETNI PODSAVEZ

TAKMIČARSKA KOMISIJA

Slavonski Brod

Broj:308/64

 

KONAČNA TABLICA GRUPE „Slav. Brod“ za 1963./1964.

 

1. Sloga  Gromačnik    13 12  1  0  43:17  25
2. ASK    G.Andrijevci 13  9  2  2  57:22  20
3. Polet  St.Slatinik  13  8  0  5  42:18  16
4. Posavac Rušćica     13  7  0  6  26:31  14
5. Omladinac G.Vrba    13  6  1  6  38:28  13
6. Diljski Odred       13  2  1  10 14:48   5
7. Sloboda Slobodnica  13  1  1  11 15:56   3
8. Omladinac Tomica    13  1  0   6  7:22   3

 

Prvak „Sloga“ iz Gromačnika prelazi u viši rang te su sljedeću sezonu igrali u Podsaveznoj ligi.

_______________________________________________________________________________

 

Godina 1961. / 1962.

Za natjecanje 1961./1962. Nogometni podsavez mijenja sustav natjecanja na način:

1. Podsavezna liga

2. Grupno prvenstvo podjeljeno u grupe:

1. grupa – Slav.Brod

2. grupa – Oriovac

3. grupa – Donji Andrijevci

4. grupa – Vrpolje

 

Konačna tablica 1962. za II. grupu Oriovac

1.Polet-Stari Slatinik

2.Graničar-Lužani

3.Željezničar II. Slavonski Brod

4.Budućnost-Brodski Stupnik

5.Mladost-Malino

6.Sloga-Gromačnik

7.Vinogorac-Brodsko Stupnik

8.Slavonac-Slavonski Kobaš

 

Kao prvak svoje grupe Polet je izborio kvalifikacije za popunu dva mjesta u I ligi Nogometnog podsaveza.

U kvalifikacije su ušli Graničar Br.Varoš kao prvak I.grupe, Polet kao prvak II.grupe, te Radnik iz Oriovca kao posljednja iz I. lige.

 

Oriovac,     Radnik-Graničar  2:4

B.Varoš,     Graničar-Polet   0:1, Petar Ruhek (Pera)

St.Slatinik, Polet-Radnik     3:1

St.Slatinik, Polet-Graničar   0:0

B.Varoš,     Graničar-Radnik  2:2

Oriovac,     Radnik-Polet     2:1,   prekid utakmice zbog međusobne tučnjave.

 

„Graničar“ Br.Varoš postao je član I.lige Nogometnog podsaveza Slavonski Brod.

„Radnik“ Oriovac zadržao je status člana I.općinske lige Nogometnog saveza Slavonski Brod.

„Polet“ Stari Slatinik ostaje u II. grupi-Oriovac

_______________________________________________________________________________

Godina 1960. / 1961.

Grupno prvenstvo podsaveza Slavonski Brod

I. grupa

1.Graničar-Lužani

2.Mladost- Malino

3.Polet- Stari Slatinik

4.Budućnost-Brodski Stupnik

5.Vinogorac-Brodski Stupnik

6.Graničar-Brodski Varoš

7.Vinogorac-Brodsko Vinogorje

8.Slavonac-Slavonski Kobaš

 

Pred početak ili za vrijeme prvenstva od natjecanja su odustali „Graničar“ Lužani,“Slavonac“ Slavonski Kobaš i „Vinogorac“ Brodski Stupnik,a u natjecanje uključen „Željezničar II“( Slavonski Brod).

 

TABLICA 1961.

 

1. Graničar,Brodski Varoš   8  6  0  2  41:15  12
2. Polet,Stari Slatinik     8  6  0  2  15:13  12
3. Mladost,Malino           8  5  0  3  23:19  10
4. Budućnost,Br.Stupnik     5  2  0  3   8:14   4
5.Željezničar II, SL.Brod   8  1  0  7  11:25   2
6.Vinogorac,Br. Vinogorje   5  1  0  4   5:17   2

 ______________________________________________________________________________

Sezone 1950. / 1960.

Za natjecateljsku 1959./1960. godinu natjecanje je organizirano na sljedeći način:

1.  podsavezna liga

2.  I razred grupa istok i zapad,

2. a) II.razred s pet grupa.

 

U II.razredu u grupi dva natječu se:

1.Graničar- Brodski Varoš

2.Polet- Stari Slatinik

3.Budućnost- Brodski Stupnik-Rižino Polje

4.Vinogorac- Brodsko Vinogorje

5.Vinogorac- Brodski Stupnik

6.Sloga- Gromačnik

 

Prvak ove grupe je bio „Vinogorac“ iz Brodskog Vinogorja.

Nije uspio proći kvalifikacije pa je i sljedeću sezonu bio u istoj ligi.

Polet Stari Slatinik je ostvario solidan uspjeh.

_______________________________________________________________________________

 

Godina 1958. / 1959.

1958. godine“POLET“ ponovno počinje igrati natjecateljski nogomet.

Natjecanje Nogometnog saveza područja Slavonski Brod podjeljeno je na:

1. Slavonska nogometna zona

2. Podsavezna liga

3. Grupe podsaveza

a) Grupa Nova Gradiška

b) Grupa Zapadno brodsko područje

c) Grupa Istočno brodsko područje

d) Grupa Županjsko područje ( Babina Greda )

 

„POLET“ Stari Slatinik se natječe u Grupi zapadno brodsko područje koju još čine:

Budućnost -  Brodski Stupnik-Rižino Polje,

Graničar – Brodski Varoš

Vinogorac -Brodsko Vinogorje.

 

Prvak Grupe zapadno brodsko područje je Budućnost iz Brodskog Stupnika-Rižino Polje, koji ide u razigravanje za popunu podsavezne lige.

Polet Stari Slatinik, nastavlja aktivnosti igranjem prijateljskih utakmica,većinom na turnirima,koji se tada održavaju skoro u svakom mjestu.

U prvom kolu kupa Maršala Tita u Starom Slatiniku gostovala je ekipa iz Nove Kapele.

POLET – SLAVONAC  1 : 2

_______________________________________________________________________________

1952. / 1958.

1952.ukinuti su nogometni odbori FISAH-a, a osnovani Gradski odbori saveza sportova.Uz postojeće sekcije,sportskim društvima nametnute su nove obaveze.Sportska društva sa tada osiromašenih slavonskih sela ne mogu se organizacijski i financijski nositi sa sve većim zahtjevima krovnih sportskih organizacija i to su nagovještaji da će mnogi prestati igrati natjecateljski nogomet.

Surova stvarnost tako je natjerala da„Polet“ odustane od daljnjeg natjecanja.Tako da,od jeseni 1952.pa do 1958.godine POLET Stari Slatinik postoji, ali se službeno ne natječe već po mogućnosti organizira nogometne utakmice nedjeljom ili za mjesni kirvaj s ekipama iz obližnjih sela.

Stari Slatinik nije jedini zamrznuo svoje članstvo, već su to učinila i druga mjesta koja jednako tako nisu mogla podnijet teret novog vremena. Tako se nisu natjecali klubovi iz Lužana, Stupljanskih Kuta, Oriovca, Stupnika,Šumeća,Kaniže,Sredanaca, Gornje Vrbe i dr.

I nakon gašenja u Starom Slatiniku se nogomet nastavio igrati.To je razdoblje kada su se utakmice igrale po turnirima.U to vrijeme, manje-više svako selo je organiziralo nogometni turnir.

Tako mogu se naći zapisi o turnirima u Banovcima, Šumeću, Stupniku,Slatiniku i drugdje.

Tako stoji zapisano da je 19.VII.1953 održan nogometni turnir u Brodskom Stupniku na kojem je sudjelovalo 8 nogometnih klubova sa zapadnog dijela brodskog kotara. Tako se navodi da je u četvrtfinalu turnira,Polet Stari Slatinik izgubio 5:1 od Graničara iz Lužana.

Finale turnira: “Bajica“Br.Stupnik – „Graničar“Lužani  1:0

_______________________________________________________________________________

Godina 1951. / 1952.

Službeno prvenstvo novoimenovanog Nogometnog centra Slavonski Brod 1951./1952 bilo je podjeljeno na:

I. razred nogometnog centra Slavonski Brod

II. razred nogometnog centra Slavonski Brod: istok,centar i zapad.

 

Zapadnu grupu II razreda činili su klubovi iz:

Šumeća, St.Kuta,Gradiška Bebrina, Kaniža,Lužani, Stari Slatinik,Rižino Polje,Zbjeg,Kudeljara i Brodski Stupnik.

 

Godine 1952.spominje se da je ukinut FISAJ i da su osnovani Gradski odbori saveza sportova.Možda tud treba tražiti uzroke propasti nogometa u tadašnjem društvu.

FISAJ-Fiskulturni savez aktiva Jugoslavije

_______________________________________________________________________________

Godina 1950. / 1951.

Prvenstvo oblasti podjeljeno je u dvije zone: podravsku i posavsku, te u VIII. oblasnih grupa.U prvenstvu 1950./51. u VIII.oblasnoj grupi natječu se:

1.Borac – Pleternica

2.Mladost – Sibinj

3.Posavina – Nova Kapela

4.Radnik – Oriovac

5.Graničar – Br.Varoš

6.Posavski Graničar – Stupnički Kuti

7.Baica – BrodskiStupnik

8.Polet – Stari Slatinik

 

Na bazi prikupljenih podataka teško je zaključiti što se dogodili u sezoni 1950./1951.te se nemože iščitati pravo stanje tablice.

Iz dostupnih podataka znamo ishode utakmica „Poleta“ protiv „Slavonca“ iz Nove Kapele.

Polet- Slavonac 3:6

Slavonac-Polet  5:3

_______________________________________________________________________________

Godina 1949. / 1950.

Prema odluci Kotarskog odbora FISHA-a, „Polet-Stari Slatinik“ svrstan je u treću grupu.

U trećoj grupi fiskulturnih aktiva natječu se:

-   FA „POLET“ Stari Slatinik

-   FA „NAPRIJED“ Trnjanski Kuti

-   FA „SLOGA“ Gromačnik

-   FA „MLADOST“ Bicko Selo

-   FA „PARTIZAN“ Malino

-   FA „ŠOKADIJA“ Sredanci

-   FA „DILJ“ Klokočevik

-   FA „GAJ“ Poljanci

Krajem 1949.dolazi do reorganizacije natjecanja tako da prvenstvo jesen 1949./proljeće 1950.godine završava nekompletno.

Na bazi prikupljenih podataka teško je zaključiti što se dogodili 1950.godine,te se nemože iščitati pravo stanje tablice.

_______________________________________________________________________________

Godina 1948. / 1949.

Nakon II. Svjetskog rata dolazi do obnavljanja nogometnih klubova po selima brodskog Posavlja kroz djelovanje tzv. Fiskulturnih aktiva.Tako Kotarski odbor FISAH-a 20.IV.1848. godine vrši podjelu „fiskulturnih aktiva“ Kotara Brod po grupama: prva grupa,druga grupa i treća grupa.

Prema odluci Kotarskog odbora FISHA-a „Polet-Stari Slatinik“ svrstan je u treću grupu.

U trećoj grupi fiskulturnih aktiva natječu se:

-   FA „POLET“ Stari Slatinik

-   FA „NAPRIJED“ Trnjanski Kuti

-   FA „SLOGA“ Gromačnik

-   FA „MLADOST“ Bicko Selo

-   FA „PARTIZAN“ Malino

-   FA „ŠOKADIJA“ Sredanci

-   FA „DILJ“ Klokočevik

-   FA „GAJ“ Poljanci

Prvak ove grupe je bio FA „ŠOKADIJA“ Sredanci.

Nakon završenog prvenstva po grupama,natjecali su se prvaci grupa,te drugoplasirani iz svih grupa.

Za finale plasirali su se sljedeći aktivi:

„Radnik“ Orivac, „Bratstvo“ Vranovci,“Graničar“ Br.Varoš i „Sloboda“ iz Slobodnice.

Za I mjesto:

„Radnik“ Oriovac – „Graničar“Br.Varoš   6 : 1

FA „RADNIK“ Oriovac zasluženo postao kotarski prvak II.razreda natjecateljske sezone 1948./1949.

FISAH-Fiskulturni savez aktiva Hrvatske.

_______________________________________________________________________________

Godina 1947. / 1948.

Nakon II. Svjetskog rata došlo je do obnavljanja nogometnih klubova u mjestima koja su imala i prije rata organiziran nogometni klub(Sibinj,Kuti..) te osnivanja klubova u drugim mjestima Oriovac, Lužani,Bebrina (Bebrina je tada imala dva kluba, jedan hrvatski a jedan srpski ),Slobodnici i dr.

Slatinski nogometni klub se prijavljuje u sezoni 1947./1948. za igranje u tadašnjoj nogometnoj ligi.

Ligu su tada činili klubovi iz:

-   Lužani

-   Oriovac

-   Radovanje

-   Brodski Stupnik

-   Kuti

-   Sibinj

-   Slobodnica

-   Kaniža

-   Bebrina

 

Najvjerojatnije se igralo turnirski sistem ili kup natjecanja.

_______________________________________________________________________________

 

Nk Polet osnovan 15. lipnja 1947. godine.

NK SVAČIĆ
Igrači
Juniori
Pioniri
Škola nogometa
Stadion

Povijest NK Svačić
Prvi organizirani pristup unošenja nogometne igre u živote naših mještana zbio se tokom 1947. godine. Utemeljen je nogometni klub pod nazivom Fiskulturno društvo 'Polet'. VIŠE

Pratite nas i na Facebooku

Naslovnica | NK Svačić | Povijest kluba | Fotogalerija | Turniri | Sponzori | Forum
© NK Svačić - Stari Slatinik | Sva prava pridržana.